ekoFora.pl
Profil: Zaloguj się / Zarejestruj się

Odpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
an.slsk
post 25 lis 2015 - 16:37
Post #1

Nowy

Witam,
jestem tu nowa ale po tym, co ostatnio usłyszałam nie mogłam pozostać obojętna.
Wszyscy wiemy, co działo się parę lat temu i jak głośno było na temat trasy S7. Jakoś ostatnimi czasy to przycichło, a tu się okazuje, że sprawa wcale nie została rozwiązana.

Nieoficjalnie trafiły do mnie dokumenty, z których wynika, że to nie koniec problemów z w/w trasą. Z owych dokumentów wynika bowiem, że w ciągu najbliższych 20 lat owa trasa na odcinku "Czosnów - Płońsk" ma być poszerzana do trzech pasów.
Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie fakt, iż owa trasa znajduje się KRYTYCZNIE blisko Kampinoskiego Parku Narodowego!!! Co więcej! Trasa ma być poszerzana na odcinku, który znajduje się bardzo blisko Jeziora Dolnego (Kazuń Nowy). Z tego, co mi wiadomo żyją tam bobry i wiele innych gatunków zwierząt i roślin, a sama woda w tym jeziorze jest czysta, nieskażona - wręcz świetna!

Taka sytuacja ze strony ukochanego GDDKiA byłaby nawet znośna, ale nie skończy się na zwykłym dobudowaniu pasów ruchu, w planach podobno jest budowa wielu sztucznych zbiorników retencyjnych... Wyobrażacie sobie co tam będzie się działo?! Jakie mogą być skutki?! Jezioro w tym momencie znajduje się niecałe 300 m od trasy, rozpoczęcie budowy, całe te zbiorniki, trasa, ogromne sprzęty, ludzie, hałasy i spaliny ZRUJNUJĄ TO MIEJSCE!

Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?! BŁAGAM O POMOC- sytuacja mnie przeraża!
Nie wiem nawet z kim się kontaktować w tej sprawie!

P.S.
Jezioro Dolne podobno jest o tyle unikalne, że posiada własne bijące źródła- jest połączone z wodami gruntowymi i nigdy nie wyschnie, ale po co nam takie jezioro, skoro będzie skażone spalinami i paliwami z całych tych maszyn, a zwierzęta nie będą chciały żyć w takich warunkach?!!? PO CO?!
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post

Odpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

REKLAMA
RSS Wersja bez grafiki Aktualny czas: 18 lis 2017 -18:56
ekofora.pl - forum ekologiczne. Interesuje Cię natura? Ochrona środowiska, recykling, ochrona przyrody - nie są Ci obce te terminy? To jest miejsce dla Ciebie!