ekoFora.pl
Profil: Zaloguj się / Zarejestruj się

Odpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
mocny
post 13 wrz 2010 - 23:24
Post #1

Nowy

Zalozylem temat jako poczatek do wymiany zdan na temat ekologicznych domow. Czy uwazacie, ze wasze domy sa ekologiczne? Czy stosujecie jakies ciekawe rozwiazania, dzieki ktorym chronicie srodowisko?

Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
gosiagosia
post 22 paź 2011 - 20:44
Post #2

Nowy

u mnie w domu zaczęło się od sortowania śmieci, po czym zainstalowaliśmy kolektory słoneczne i całe ogrzewanie i ciepła woda się na tym opiera, swoją drogą makroterm, firma która się tym zajmowała odwaliła kawał dobrej roboty.

Także mój dom jest przyjazny środowisku wink.gif zastanawiam się tylko cóż jeszcze mogę zrobić.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
januszekzkolusze...
post 25 paź 2011 - 13:56
Post #3

Nowy

zastanawiam się, co mogę zrobić, żeby moje mieszkanie było bardziej ekologiczne. nie mam wpływu na rodzaj ogrzewania, mogę jedynie segregować śmieci i starać się oszczędzać prąd. co jeszcze?
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
gosiagosia
post 29 paź 2011 - 21:07
Post #4

Nowy

Ja bezwarunkowo polecam kolektory słoneczne i jestesmy zachwyceni z mężem, a jesli ktos nie może zamontować to proponuje zakręcanie wody podczas mycia zębów, gaszenie światła i niecieknące krany:D
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Gość*
post 14 lis 2011 - 14:36
Post #5

Proszę admina o usunięcie nazwy firmy z postów użytkownika "gosiagosia" bo są one jedynie jawną reklamą. Widać dział marketingu ostro działa nad propagandą na forach internetowych i przemycaniem treści reklamowych gdzie tylko się da. Żenujące.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Mario*
post 02 lut 2012 - 11:45
Post #6

hej piszę parce o ekologicznym domie znalazłam ciekawego blog
ale potrzeba mi więcej źródeł infprmacji jakby ktoś wiedział proszę o pomoc.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
kazmierczak.cnf
post 22 mar 2012 - 20:47
Post #7

Nowy

Witam, przy wyborze materiałów budowlanych podczas budowy domu warto zwrócić uwagę na współczynnik LZO (Lotne związki organiczne)

"Lotne związki organiczne występują jako uboczne produkty w wielu procesach przemysłowych i stanowią źródło zanieczyszczeń środowiska. Z tego względu w wielu krajach świata (także w Polsce) istnieją normy ograniczające ich emisję do środowiska, poprzez określenie dopuszczalnych wartości maksymalnej zawartości LZO w produktach. Zawartość LZO określa masę lotnych związków organicznych, wyrażoną w przypadku cieczy w gramach na litr (g/l) produktu gotowego do użytku."

Tak, więc radzę dobrze analizować z czego budujecie swój dom. biggrin.gif

Pozdrawiam
CNF
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Krystyna*
post 30 mar 2012 - 18:31
Post #8

@Mario - jeśli szukasz materiałów, to proponuję też bloga odnawialnecieplo.pl, dużo ciekawych informacji z zakresu ekologii. Między innymi lektura tego bloga mnie zainspirowała do wprowadzenia pewnych zmian w swoim życiu. Segregacja śmieci była u mnie podstawą, choć cały czas się zastanawiam, czy worki ze śmieciarki faktycznie trafiają tam, gdzie powinny, czy to tylko gminny pic na wodę;/ Poza tym teraz biorę pod uwagę kolektory słoneczne, tylko zastanawiam się czy stopień nasłonecznienia będzie u mnie odpowiedni (mieszkam na południowym wschodzie).
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
grzesiek k
post 25 cze 2012 - 00:10
Post #9

Nowy

Ja tylko przypominam, że ważne jest to, czym się sprząta ten dom. są eko środku: albo robić samemu na occie, albo kupić gotowe, np. Lillys. Też kwestia mebli, warto szukać eko. Ja - ponieważ mam obsadę na uczciwe traktowanie, we wszystkich dziedzinach życia - staram się nie kupować ich w sieciówkach, tylko zlecać rzemieślnikom. Tak, mam mało mebli wink.gif
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Jarmuł
post 25 cze 2012 - 20:11
Post #10

Nowy

W temacie możliwości jest wiele - od materiałów budowlanych, poprzez środki czystości, a na zawartości lodówki skończywszy. Ja przykładowo robiąc rok temu remont zainwestowałem w drewniane meble ekologiczne - polecam, szczególnie amatorom naturalnego drewna.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
grzesiek k
post 30 wrz 2012 - 21:30
Post #11

Nowy

Właściwie na każdym kroku możesz uczynic swoje mieszkanie bardziej przyjaznym środowisku. Trzeba tylko chcieć i zacząć refleksyjnie patrzeć na nasze otoczenie.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
kkk*
post 02 lip 2013 - 12:02
Post #12

zauważyłam, że wiele osób a co jest dziwniejsze architektów!! decyduje się na polecanie i urządzanie wnętrza domu bądź mieszkania za pomocą bardzo szkodliwych polimerów... ludzie do łask wraca bardzo ekologiczny , trwały i robiący większe wrażenie GIPS , który nie jest wcale droższy!! wystarczy znaleźć dobrą firmę. Ja polecam FINE ART z Warszawy i maja podajrze również zakład w Białymstoku. Naprawdę jestem wielce zachwycona efektem, a co najważniejsze mam ekologiczny dom !! smile.gif
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
zenona.wojdas
post 21 paź 2013 - 08:37
Post #13

Nowy

Jeśli chodzi o domy ekologiczne to raczej te drewniane.
Budowa domu energooszczędnego jest bardzo opłacalna.
ja jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na dom energooszczędny.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Mokry*
post 19 lis 2013 - 14:13
Post #14

Ja zacząłem od zmiany instalacji ogrzewania . Dokładniej mówiąc. zmieniłem piec z węglowego na spalający pellet. Na początku byłem sceptyczny , ale okazało się że jest to ekologiczne ogrzewanie . Musiałem tylko poszukać dobrego pelletu .
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
martynawm
post 30 kwi 2015 - 10:32
Post #15

Nowy

Miesiąc temu skończyłam budowę mojego domu. Uważam, że jest w pełni ekologiczny. Zdecydowaliśmy się z mężem na systemy solarne. Nie ma co się oszukiwac, ale oprócz pozytywnych aspektów dla ekologii, dodatkowym plusem jest oszczędnośc pieniędzy. Na prawdę warto o tym pomyślec, dla ekologii po pierwsze, dla swojego portfela po drugie.
Najbardziej profesjonalni jak dla mnie : http://www.dedietrich-solary.pl/systemy_solarne/
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
StanislawD
post 28 lip 2015 - 10:27
Post #16

Nowy

budując swój dom zadbałem o odzyskanie ciepła z wywiewanego powietrza - rekuperacje. Mimo, że jest to dość droga inwestycja, myślę, że zwróci się po krótkim czasie.

Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
rani10*
post 11 sty 2016 - 19:36
Post #17

koło mnie w sasjedniej miejscowości postawili całkowicie ekologiczny domek bo cały drewniany i dach pokryty jest jak dawniej było trzcina ładnie to wygląda a piniądze te same tylko termin realizacji krótki
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post

Szybka odpowiedźOdpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

REKLAMA
RSS Wersja bez grafiki Aktualny czas: 30 mar 2017 -10:49
ekofora.pl - forum ekologiczne. Interesuje Cię natura? Ochrona środowiska, recykling, ochrona przyrody - nie są Ci obce te terminy? To jest miejsce dla Ciebie!