ekoFora.pl
Profil: Zaloguj się / Zarejestruj się

Odpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
Margi_75
post 07 lip 2009 - 22:52
Post #1

Nowy

Witam Wszystkich serdecznie :-))) zalogowałam się tu aby zapytać kogoś kto się zna na rzeczy o dziwne mrówki które pojawiły się u mnie w mieszkaniu, były już 4 lata temu ale je wytępiłam, na następne lata pojawiały się czasem ale sporadycznie a w to lato o zgrozo powróciły !!! są dla nas utrapieniem gdyż okropnie boleśnie kąsają, po takim ukąszeniu pozostaje ogromny bąbel który swędzi i piecze a potem przez dwa tygodnie minimum czerwona plama która ciągle swędzi a potem brązowieje i blaknie, mrówki te są tak maciopeńkie że prawie ich nie widać, mają brązowo rdzawy odcień i grubsze takie pękate odwłoki, chodzą sobie każda jak by w swoją stronę po ścianach i podłogach, pomaleńku jak by im się nie śpieszyło, bardzo charakterystyczne jest to że gdy już takowa ukąsi i się ją np na ręce czy nodze rozetrze to jest ogromny smród !!! jak jakiś kwas albo sama nie wiem co? ale najgorsze są te ukąszenia, bolesne, raz swędzą raz pieką, boję się bo wszyscy jesteśmy alergikami, czy ktoś wie co to za mrówki i jak mam się ich pozbyć ??? bardzo proszę o jakąś pomoc :-)))
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Jaaneczka
post 08 lip 2009 - 09:28
Post #2

Użytkownik

Cześć,
mrówki o których piszesz to Monomorium pharaonis.
Jak ich się pozbyć? Przede wszystkim zachować czystość.Żadnych okruchów, żadnych resztek jedzenia, żadnych odpadków; żywność schowana w lodówce. Wszystkie rury od ogrzewania i wody w miejscach styku ze stropem i podłogą oraz szpary przy futrynach okien i drzwi balkonowych starannie zalać gipsem. Mrówki chodzą po rurach i przewodach, a nie wewnątrz nich, dlatego tak ważną sprawą jest dokładne zalepienie szpar.
Po tej operacji można zastosować preparaty:
- "ABC"
- "Alfasep SC".
Oczywiście należy przeczytać na opakowaniu jak je zastosować.

Jednym z przysmaków mrówek Faraona jest gotowane żółtko. Przynęta zrobiona z jajka z dodatkiem odrobiny boraksu (boraks stanowi 1/10 ilości żółtka), wykładana co 2-3 dni, już po paru tygodniach może doprowadzić do zatrucia całego gniazda. Uważać, żeby trutki nie zjadł p0ies lub kot.

Powodzenia w walce.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Margi_75
post 08 lip 2009 - 20:01
Post #3

Nowy

Dziękuję za odpowiedź, też myślałam o nich ale nie byłam pewna, dziwne dla mnie jest to iz w kuchni ich nie mam tylko w pokoju, jak by przychodziły z zewnątrz przez okno, co do czystości to w pokojach u mnie nie ma jedzenia, żadko cokolwiek tu jemy a odkurzam bardzo często, pamiętam że jak byłam małą dziewczynką mama mówiła że była tu ich plaga że po murach chodziły rzędami !!! zastanawiam się czy od sąsiadki nie przychodzą przez balkonowe okno bo ona ma z boku właśnie kuchnię, dziękuję za rady na pewno skorzystam z tych preparatów !!! pozdrawiam :-)))
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post

Odpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

REKLAMA
RSS Wersja bez grafiki Aktualny czas: 20 sie 2017 -04:03
ekofora.pl - forum ekologiczne. Interesuje Cię natura? Ochrona środowiska, recykling, ochrona przyrody - nie są Ci obce te terminy? To jest miejsce dla Ciebie!