ekoFora.pl
Profil: Zaloguj się / Zarejestruj się

Odpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
eko_w
post 08 lut 2012 - 09:37
Post #1

Nowy

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem ekologicznych kul do prania, czy ktoś używał?? Jakie firmy możecie polecić??
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
kisielk
post 13 mar 2012 - 16:43
Post #2

Nowy

Ja używam, Eco Laundry Ball, kosztują ok 100PLN, ale nawet już nie spojrzę na proszki do prania. Naprawdę piorą i to nieporównywalnie dokładniej niż tradycyjne detergenty.

Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Gość*
post 09 sty 2013 - 11:15
Post #3

Tak ? Ja Kupiłam raz kule jakieś i prały fajnie tylko 10 - 15 razy,ale wydaję mi się że chyba jakieś przeterminowane były.
Teraz kupuję cały czas taki proszek który też jest w sumie Eko i jestem super zadowolona bo lepszy niż nasz Wizir Persil itp. i taniej. Chemia ale Eko bo to jest z recyclingu, tabletki do prania Persil których kształt się nie udał albo pękły są odkupowane i mielone na proszek. Zawsze to fajnie z odzysku, duże opakowania, duża wydajność. Może jeszcze kiedyś spróbuję kul ale nie wiem bo jestem naprawdę zadowolona.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
pandziobak
post 18 lis 2016 - 11:39
Post #4

Nowy

To, że coś jest z odzysku, nie znaczy jeszcze, że jest eko. Szczególnie w przypadku proszków. Jeśli proszek ma w sobie fosforany albo zeolity czy chlor, to co z tego, że wcześniej było nieudaną tabletką, skoro będzie truło, gdy użyjesz?

Nie próbowałem kul piorących, ale testowałem orzechy. Ogólnie wydawało mi się na początku, że działają w porządku, bo się pieniły. Do tego miały być eko, więc raj na ziemi. Ale potem przeczytałem, że ich skuteczność jest porównywalna z praniem w samej wodzie, więc sprawdziłem. I rzeczywiście... Do tego po nich białe ubrania szarzeją i zostaje taki specyficzny zapach.

Po poszukiwaniach przerzucilem się na proszek clever free [do moderatora: nazwę można usunąć ], który nie ma żadnego z tych szkodliwych składników, jest zrobiony z surowców odnawialnych, biodegradowalnych i spełnia normę OECD 301F. do tego nie jest taki drogi w porównaniu do innych ekoproszków. Kosztuje ok. 10 zł za 1 kg, w porównaniu do kosmicznych 40 zł za 1 kg innych eloproszków. Dozuje się go bardzo mało na pranie, bo 70 gramów.

Przejdź na górę strony

+Zacytuj post

Szybka odpowiedźOdpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

REKLAMA
RSS Wersja bez grafiki Aktualny czas: 27 lip 2017 -10:38
ekofora.pl - forum ekologiczne. Interesuje Cię natura? Ochrona środowiska, recykling, ochrona przyrody - nie są Ci obce te terminy? To jest miejsce dla Ciebie!