ekoFora.pl
Profil: Zaloguj się / Zarejestruj się

Odpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
ekoAdmin
post 27 lip 2008 - 04:41
Post #1

Zaawansowany

Z prof. dr. Markiem Kłodzińskim, dyrektorem Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, rozmawia Hanna Lewandowska.

Aby zobaczyć pełen tekst komentowanego artykułu, kliknij tutaj.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Marta M2
post 30 lis 2009 - 19:05
Post #2

Nowy

Wywiady o ekologii:
Julian Hrabia Pankiewicz opowiada ekologii i m.in. współpracy z Izabelą Miko.

Skąd u hrabiego oraz teologa i filozofa zainteresowanie tematami ekologi, i ochrony środowiska?
Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, nasze pochodzenie o niczym nie świadczy, to tylko zamierzchła przeszłość. Ekologia od dawna była dla mnie ważnym społecznie problemem, ocieplanie sie klimatu, i związane z tym zagrożenia dla przyszłości nas samych to problem, na który powinni zwracać uwagę zarówno wielcy naszego świata, jak i my sami. Nie ukrywam, że mam pewne wsparcie w rodzinie, mój kuzyn Antoni Mikołaj Radziwiłł jest również z zamiłowania ekologiem i często podrzuca mi tematy, które wykorzystuję w artykułach.

W artykułach dla Onet Biznes poruszył Pan szereg tematów płynących z życia, jak oszczędzanie wody, prądu, zasobów energii, segregacja śmieci.
Faktycznie tematy poruszone w tych artykułach są przyziemne, ale całe nasze życie jest skupione wokół spraw codziennych, tematy wzniosłe zostawiam poetom. Dbałość o środowisko i zasoby ziemi zaczyna sie od nas samych i to ile z używamy energii elektrycznej, czy wody ma istotny wpływ.

Jak Pan ocenia swoją współpracę z Izą Miko?
Wydaje mi się że, to dopiero początek współpracy z Izą. Mamy sporo pomysłów, które mam nadzieje że zrealizujemy, ale kiedy - tego nie jestem w stanie przewidzieć, jest dość ciekawy pomysł cyklu programów dla telewizji o ekologii, które rozważamy.

Domyślam się, że znane osoby oraz inne media są zainteresowane tematami ekologii i ochrony środowiska.
Muszę przyznać, że z znanych mi osób medialnych to w zasadzie tylko prezydent Lech Wałęsa wykazał zainteresowanie oraz znaczne zrozumienie problematyki zagrożeń związanych z globalnym ociepleniem.

Rozmawiała Magdalena Undro

Pochodzenie wywiadu: http://wiadomosci.mediarun.pl/news/34025,group2
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post

Szybka odpowiedźOdpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

REKLAMA
RSS Wersja bez grafiki Aktualny czas: 26 lip 2017 -10:29
ekofora.pl - forum ekologiczne. Interesuje Cię natura? Ochrona środowiska, recykling, ochrona przyrody - nie są Ci obce te terminy? To jest miejsce dla Ciebie!