ekoFora.pl
Profil: Zaloguj się / Zarejestruj się

Odpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
mocny
post 08 wrz 2010 - 18:38
Post #1

Nowy

Co na ten temat myślicie? Czy odżywaicie się wg was zdrowo? Jakie i czy stosujecie jakieś specjalne diety? Opowiedzcie waszym systemie żywienia i czy korzystnie ono wpływa na wasz organizm smile.gif

--
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Pilgrim
post 13 wrz 2010 - 19:18
Post #2

Użytkownik

No cóż. Myślę, że absolutnie nie odżywiam się zdrowo. Wielkie kolacje, prawie bez śniadania, pełno przekąsek w ciągu dnia, mnóstwo słodyczy itp, itd. Na figurę nie mogę narzekać, moja waga mieści się w dolnych granicach normy, zero problemów żołądkowych. Naprawdę.
Bliżej zainteresowanych moją dietą zapraszam do dyskusji. tongue.gif

--------------------
Greenpeace jest jak arbuz - na zewnątrz zielony, w środku - czerwony.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
januszekzkolusze...
post 19 paź 2011 - 12:21
Post #3

Nowy

ja myślę, że jeśli ktoś pracuje, to po prostu nie jest w stanie odżywiać się zdrowo. no chyba że nie ma życia poza pracą sad.gif
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Sylwan
post 20 paź 2011 - 12:57
Post #4

Nowy

A co to znaczy odżywiać się zdrowo?
Amerykanie podobno jedzą bardzo niezdrowo, a średnią długość życia mają większą niż my.
Nie rozumiem co ma praca do zdrowego odżywiania?
A tak na marginesie: Niektórzy jedzą, aby żyć. Ja żyję, aby jeść!!!!!!
A kto mi zagwarantuje, że mimo całego zdrowego odżywiania jutro mnie tramwaj nie przejedzie tongue.gif
Pozdrawiam
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
januszekzkolusze...
post 25 paź 2011 - 14:01
Post #5

Nowy

oczywiście, że nic nie zagwarantuje ci długiego życia, ale możesz poprzez odpowiednie odżywianie sprawić, że w momencie, w którym przejedzie cię tramwaj będziesz szczupły i będziesz czuł się dobrze w swojej skórze. to miła świadomość.

Co do pracy - jadam na mieście, to jedzenie jest niestety zawsze mniej zdrowe niż przygotowane w domu. A w domu nie mam czasu na gotowanie, ponieważ praca zabiera mi zbyt dużo czasu sad.gif
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
marta_852
post 18 lut 2012 - 17:29
Post #6

Nowy

Moim zdaniem zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, szczególnie dla tych ludzi, którzy mają problemy z nadwagą, nadciśnieniem czy innymi dolegliwościami.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
michalinka
post 12 kwi 2012 - 11:44
Post #7

Nowy

Ja odżywiam się zdrowo. Śniadanie to owsianka, zero pieczywa - zamiast niego kasza, ryż, makaron (ale prawdziwy a nie na mące). Zero słodkich napoi i niezdrowych tłuszczy. Sporo ryb, dużo nasion, orzechów. Nabiał. Koniecznie każdego dnia sporo warzyw. Do tego zielona herbata oczywiście bez cukru. 3 lity wody mineralnej dziennie. I koniecznie dużo sportu, u mnie to siłownia, basen, bieganie i rower. Czuję się świetnie smile.gif
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
grzesiek k
post 25 cze 2012 - 00:00
Post #8

Nowy

ja staram sie przede wszystkim dbać o jakoś jedzenia, które jem. Nie kupuję w supermarketach, ale albo od zaprzyjaźnionych rolników, albo w sklepach, do których mam zaufanie (głównie Organic, bo mam blisko). Staram się też jak najmniej przetwarzać jedzenie; chciałbym w ogóle przejść w całości na surowiznę, ale jeszcze nie daję rady wink.gif
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Marzenka_
post 25 cze 2012 - 19:27
Post #9

Nowy

Zdecydowanie popieram podejście, by patrzeć przede wszystkim na jakość jedzenia! Nie jestem weganką, ani wegetarianką, ale faktycznie zakupy spożywcze robię tylko i wyłącznie w sklepach ze zdrową żywnością. Nie liczę kalorii, ale wartości odżywcze, a podstawą mojej diety jest czytanie etykiet :-)
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
justi364
post 02 wrz 2012 - 16:12
Post #10

Nowy

Zdrowe odżywanie to dla każdego znaczy coś innego. Ja staram się nie jeść za dużo słodyczy i fast foodów, nie palę, nie piję, ćwiczę 2 razy w tygodniu, jem dużo owoców bo warzyw nie lubię

--------------------
[url=http://www.taniekserokrakow.pl]ksero krakow[/url]
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
grzesiek k
post 30 wrz 2012 - 21:25
Post #11

Nowy

justi, masz rację: każdy musi odkryć własną drogę do zdrowego odżywiania, nie można tego robic na siłę ani obiecywać sobie sobue obiecywac nie wiadomo czego. Trzeba wyczuć własn yt organizm, zrozumiec procesy, które się dzieją w naszym ciele, wiedzieć, jak co na nas działa. to fundament. w dziesiejszym zabieganym świecie za rzadko mamy okazję to robić. wsłuchac sięr w siebie, bo to, co jest dobre dla inncyh, nie zawsze jest dobre dla nas.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Melinda
post 04 cze 2013 - 10:19
Post #12

Nowy

Zdrowe odżywanie to dla mnie po prostu rozważne jedzenie - w miarę regularne za warzywami, owocami. Jakaś słodycz od czasu do czasu też nie zaszkodzi wink.gif
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
e-food
post 10 cze 2013 - 11:00
Post #13

Nowy

Skutecznym sposobem na zdrowe odżywianie jest wnikliwa lektura etykiet na produktach. Pomocna w tym zakresie może okazać się nowa wersja aplikacji mobilnej e-food. Została ona wyposażona w czytnik kodów kreskowych, dzięki czemu natychmiast dostarcza szczegółowych informacji na temat składu danego produktu.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
bronislawabrzoza...
post 23 sie 2013 - 13:39
Post #14

Nowy

dużo owoców i warzyw!!! smile.gif
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
zenona.wojdas
post 17 paź 2013 - 14:14
Post #15

Nowy

Witam wszystkich

Niedawno zrobiłam sobie badania krwi i okazało się, że mam bardzo słabą morfologię. Czy przyczyną takiego stanu może być dieta uboga w owoce i warzywa??? Przyznaję, ze nie jestetm ich zwolenniczką. Poradzcie to moge jesc zdrowego???
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
e-market24_com_p...
post 30 paź 2013 - 06:09
Post #16

Nowy

Witam na forum. Oczywiscie że tak,wyniki badań wskazują na to,że jesteś osłabiona ponieważ źle się odżywiasz. Proponuję zacząć jeść duzo warzyw,owoców,a do tego trochę aktywnosci fizycznej- to na pewno nie zaszkodzi.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Xymena
post 08 gru 2015 - 14:34
Post #17

Nowy

Z tym zdrowym odżywianiem to nie jest łatwo, staram się jeść regularnie, mniej smażonego więcej gotowane i to na parze, do tego więcej owoców i warzyw, teraz ima jeszcze włączam do diety więcej ryb.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
masquerade90
post 07 mar 2016 - 11:15
Post #18

Nowy

Polecam książkę Jedzenie to leczenie. To od niej zaczęła się moja przygoda ze zdrowym odżywianiem. Dużo prostych porad i przemawiających do wyobraźni obrazów. Staram się zdrowo odżywiać i zwracać uwagę na pochodzenie produktów, choć czasami słodycze i fast foody kuszą, oj kuszą.. smile.gif
Załączony plik  9788363682026.jpg ( 17,4K ) Suma pobrań: 0
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Flow
post 01 lut 2017 - 14:52
Post #19

Nowy

Nie prawda, że nie ma się życia poza pracą. Zdrowe gotowanie wychodzi od zdrowych produktów. Wystarczy zrobić dobre zakupy, żeby potem mieć coś zdrowego do jedzenia. A gotować codziennie i tak trzeba to jaki to problem odłożyć wieczorem z obiadu porcję na drugi dzień do pracy?
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Flow
post 18 kwi 2017 - 13:13
Post #20

Nowy

Muszę się pochwalić. Udało mi się odstawić cukier. Najpierw stopniowo zmniejszałam ilość używanego. Z 2 łyżeczek do 1,5 łyżeczki itd. A teraz już nie czuje potrzeby słodzić.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post

Odpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

REKLAMA
RSS Wersja bez grafiki Aktualny czas: 20 sie 2017 -00:32
ekofora.pl - forum ekologiczne. Interesuje Cię natura? Ochrona środowiska, recykling, ochrona przyrody - nie są Ci obce te terminy? To jest miejsce dla Ciebie!