ekoFora.pl
Profil: Zaloguj się / Zarejestruj się

Odpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
Beata70
post 15 mar 2010 - 14:13
Post #1

Nowy

Chciałam Was zapytać jakie macie sposoby oszczędzania energii? Czy w ogóle ją oszczędzacie? Czytałam ostatnio artykuł o programie PowerSaver, który pozwala zaoszczędzić prąd, usypiając nasz komputer, gdy od niego na chwilę odejdziemy. Jestem ciekawa, czy rzeczywiście takie programy spełniają swoją rolę?
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Amvaradel
post 01 maj 2010 - 18:07
Post #2

Nowy

Oszczędzam na różne sposoby np. drukarkę włączam do sieci tylko wtedy, gdy chcę drukować. Tak samo telewizor (mam listwę z wygodnymi włącznikami, bardzo się przydaje).
O oszczędzaniu energii w firmach był niedawno ciekawy artykuł w dodatku Dobra Firma do Rzeczpospolitej. W gruncie rzeczy część zasad dla użytku firmowego i domowego jest taka sama, tylko skala działania inna.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Beata70
post 10 maj 2010 - 12:16
Post #3

Nowy

O takiej listwie nawet nie słyszałam. Oczywiście jest wiele form oszczędzania prądu, ważne jest jednak wpajanie od dziecka jak potrzebne jest takie oszczędzanie dla ochrony środowiska, taka akcja jaką promuje firma Vatenfall jest cenna a czy skuteczna, mam nadzieję, że tak.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
okoniowy*
post 05 wrz 2010 - 13:29
Post #4

Najlepiej wyłączać światło tam, gdzie nie jest potrzebne, wyłączać TV i kompa jak również się go nie używa. Podczas mycia się, golenia itd. nie lać ciągle wody, użyć energooszczędnych żarówek i sprzętów AGD, segregować odpadki itd smile.gif

Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Pilgrim
post 13 wrz 2010 - 19:26
Post #5

Użytkownik

A najlepiej wrócić do jaskiń. 100% skuteczności. Zero obciążenia dla środowiska.

--------------------
Greenpeace jest jak arbuz - na zewnątrz zielony, w środku - czerwony.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Agnieszka19*
post 28 mar 2011 - 10:14
Post #6

Znalazłam fajny artykuł na teamt jak oszczędzać rachunki, tak wiedza w pigułce na www.chemiawoknas.blogspot.com rolleyes.gif
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
grune
post 20 wrz 2011 - 13:49
Post #7

Nowy

Energię oszczędzają także duże firmy. Polska Telefonia Cyfrowa, jako pierwszy operator telekomunikacyjny, została uhonorowana certyfikatem "Zielona Marka". Tytuł ten jest przyznawany za promowanie i prowadzenie działań na rzecz środowiska naturalnego.
Polska Telefonia Cyfrowa ograniczyła zużycie energii elektrycznej zasilającej infrastrukturę oraz utrzymującej właściwą temperaturę stacji bazowych.
Jeszcze kilka lat temu tradycyjna stacja bazowa była konstrukcją ciężką i drogą, zużywającą ponad 2 880 kWh prądu na ogrzewanie i klimatyzacje. O tym, jak wielka była to liczba niech świadczy fakt, że przeciętna rodzina zużywa średnio kilkaset kWh miesięcznie. To się jednak zmieniło.
Obecnie budowane przez PTC stacje bazowe są lżejsze konstrukcyjnie, co pozwala zaoszczędzić do 30% kosztów budowy. Stacje posiadają także energooszczędne wyposażenie i systemy klimatyzacji, co z kolei zaoszczędza aż 25% kosztów energii.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
marzyciel
post 30 wrz 2011 - 20:49
Post #8

Nowy

Oszczędzanie jest proste, wystarczy poczytać na temat odnawialnych źródeł energii np. tutaj - http://eko-przeglad.eu/ - w darmowej e-gazecie opisali na czym to polega, jakie mamy z tego korzyści. Ja myślę nad budową elektrowni wiatrowej, jeden duży wiatrak na ogrodzie. Warunki ku temu mam odpowiednie. Więc czemu nie skorzystać? ...
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
januszekzkolusze...
post 20 paź 2011 - 11:22
Post #9

Nowy

ja zawsze pamiętam, żeby nie zostawiać telefonu w ładowaniu zbyt długo. to niepotrzebna strata!
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
michalinka
post 12 kwi 2012 - 11:27
Post #10

Nowy

Jednym z najwięcej pożerających energii urządzeń jest monitor. Ważne jest więc aby rozsądnie korzystać i włączać go faktycznie kiedy go używamy. Listwy energooszczędne to tez dobry pomysł. Jeżeli mamy laptopa, który jest nawet wyłączony, a ładowarka jest podłączona do gniazdka prąd jest czerpany. Co do włączania, wyłączania światła - to zależy od żarówki. Niektóre mają tak, ze więcej prądu pobierają przy uruchomieniu, także włączanie i wyłączanie co chwile mija się z celem.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Wiktoria25*
post 03 sie 2012 - 09:38
Post #11

Dokładnie, my oszczędzanie energii w domu zaczęliśmy od wyposażenia domu w listwy energooszczędne. Wyłączamy przycisk i już. Po pewnym czasie widać wyraźną różnicę. Żarówki kupiliśmy ledowe, starą pralkę zamieniliśmy na mniejszą energooszczędną. Niby drobiazgi, a z czasem rachunki niższe.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
grzesiek k
post 30 wrz 2012 - 21:32
Post #12

Nowy

No właśnie! ekologia to inwestycja, która się opłaca. Na każdym poziomie.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Sylwia**
post 09 kwi 2014 - 14:21
Post #13

Witam wszystkich
Zwracam się z uprzejma prośba o wypełnienie ankiety dotyczącej ekologicznych aspektów codziennych czynności, jak również oszczędzania energii.
Będę wdzięczna za pomoc
http://www.ankietka.pl/ankieta/143351/bada...onsumentow.html
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post
Flow
post 01 wrz 2016 - 16:08
Post #14

Nowy

Ja mam wszystkie sprzęty agd/rtv nowe, które rzekomo zużywają mniej energii plus od dawna żarówki energooszczędne. Nie wiem ile oszczędzam na tym, ale nie płacę też wysokich rachunków jak moi niektórzy znajomi.
Przejdź na górę strony

+Zacytuj post

Szybka odpowiedźOdpowiedz na ten tematRozpocznij nowy temat
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

REKLAMA
RSS Wersja bez grafiki Aktualny czas: 20 paź 2017 -18:08
ekofora.pl - forum ekologiczne. Interesuje Cię natura? Ochrona środowiska, recykling, ochrona przyrody - nie są Ci obce te terminy? To jest miejsce dla Ciebie!